Bugün - 22 Ocak 2018 PazartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.pngimages/habersistemi_08.png
 
Yozgat   5°°C
 
Erdoğan'dan Düğününü Yarıda Kesip Kendisini Görmeye Gelen Çifte Yakın Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yozgat'ta düğünlerini yarıda kesip kendisi..
Bozdağ: Baykal'ın Almanya Programını İptal Etmesi Takdire Şayan Bir Tutum

ADALET Bakanı Bekir Bozdağ, Almanya'nın, Türkiye'den kendisi ile birlikte iki bakanın yapacağı toplantılara izin vermemesine tepki olarak bu ülkede yapacağı toplantıyı iptal eden CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın tutumunu önemsediğini belirtti.

Siyaset Haberi - 11 Mart 2017 Cumartesi

(08:41)

ADALET Bakanı Bekir Bozdağ, Almanya'nın, Türkiye'den kendisi ile birlikte iki bakanın yapacağı toplantılara izin vermemesine tepki olarak bu ülkede yapacağı toplantıyı iptal eden CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın tutumunu önemsediğini belirtti. Bozdağ, "Türkiye Adalet Bakanına yapılan bu haksız ve keyif uygulamaya karşı bir tutumsa takdire şayan bir tutumdur" dedi. Bozdağ bir soru üzerine de, "Kılıçdaroğlu, bugün 82 Anayasası'nda en köklü değişikliği yapan bu reforma Anayasa değişikliğine neden 'Hayır' diyor. 'Evet' demesi lazım. Çünkü şu anda Hayır demek 82. Anayasası'nın değişmemesi direnmektir" dedi. Yozgat’ın Sorgun ilçesinde Sağlık-Sen Yozgat Şubesi İl Divan Toplantısı'na katılan Bakan Bozdağ, toplantı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bozdağ, bir gazetecinin 'CHP eski genel başkanı Deniz Baykal’ın Almanyai yapacağı 'Referanduma Hayır' toplantısını iptal etmesini nasıl karşılıyorsunuz?' sorusuna, "Sayın Baykal’ın iptal gerekçesi, tabi nedir tam bilemiyorum. Ama Türkiye'nin Adalet Bakanı'na yapılan bu haksız ve keyif uygulamaya karşı bir tutumsa takdire şayan bir tutumdur. Şu anda Almanya’da ve başka ülkelerde Referandum sürecinde ‘Hayır’ çalışması yapanlara dönük herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Bildiğiniz gibi daha önce CHP’li bazı milletvekilleri, HDP’li bazı milletvekilleri birlikte bazı programlar yaptılar değişikli yerlerde. Şu anda 'Hayır' etkinlikleri yapılıyor. Bunların herhangi birinde bugüne kadar yaşanmış bir engel söz konusu değildir. Sayın Baykal’ın da programında engelleme bir söz konusu değildir. Buna rağmen sayın Baykal’ın iptal etmesini ben önemsiyorum" dedi.

İPTAL KARARI BELEDİYEYE ALDIRILMIŞ BİR KARARDIR

Almanya Belediyeler Birliği'nin aldığı kararı değerlendiren Bakan Bozdağ, "Almanya’da yapacağımız buluşmanın bilgilendirilmesi 27 Şubat Pazartesi günü yapıldı. Belediye o gün biliyor, polis biliyor ve buna göre ilanlar yapılmış, davetler yapılmış. Herkes olayın farkında. Çarşamba günü de Belediye yetkilisi, bir polis yetkilisi, bir de organizasyonu yapanlarından birisi ortak tutanak imzalıyorlar. Toplantının ne kadar süreceği, kaç kişi geleceği, sorumluluklarını içeren bir tutanak imzalıyorlar. Ve ertesi günü saat 19.00’da toplantı yapılacak. Bütün programlar, önceki bu gelişmeler, Belediyenin tutumu, bir idareye sahip olmadığını gösteriyor. Aksine Belediye programın yapılması için gerekli desteği de veriyor. Bana anlatılan; bakanın hangi kapıdan girmesi gerektiğine kadar, ordaki organizasyonu yapan arkadaşlarla görüşme yapıyor. Bu, demin de ifade ettim. Belediyenin toplantıyI engellemek gibi bir iradeye sahip olmadığını gösteriyor. Aksine toplantının yapılması için toplantıya gerekli çalışmalar yapıyor. Buna yardımcı olduğunu gösteriyor. Ancak toplantının yapılacağı gün, belediye o güne kadar tutumundan farklı bir tutum sergiliyor ve toplantıyı iptal ediyor. Bu, şunu gösteriyor; belediyeyi aşan bir karar, belediyeye toplantıyı iptal ettirmiştir. İptal kararı belediyenin doğrudan iradesi ile aldığı bir karar değildir. Belediyeye aldırılmış bir karardır. Benim gördüğüm; belediyenin iradesi ile iptal edilmediğidir. O iradeyi etkileyen başka bir irade olduğudur. Burada tartışma yok. Nitekim sayın Merkel’in 'bizİM etkimiz yok, bu konuda belediyeler yetkilidir'. Dün Belediyeler Brliği bir açıklama yaptı ki, bu da tam beni doğruluyor. Benim Almanya’da gördüğün şey şu; 'Evet’e dönük çalışmalara büyük engel çıkartıyor. Çalışma yaptırılmıyor'. Ben Türkiye’nin Adalet Bakanı olarak Türk toplumunun yaptığı bir organizasyona katılamıyorum, orada hitap edemiyorum. Evet lehine propaganda yapamıyorum. Başka bakanlar için de söz konusu. Bakın bir bomba ihbarı yapıldı. Bu tamamen senaryo. Benim toplantımı yapanların terörle, şiddetle uzaktan, yakından bir alakası yok. Aksine teröristleri himaye eden Almanya hükümetidir" dedi.

SAYIN KILIÇDAROĞLU EVET DEMESİ LAZIM

Bir gazetecinin, 'Sayın Kılıçdaroğlu’nun 82.Anayasa’na ‘hayır' dedik, bu Anayasa'ya da ‘hayır' diyeceğiz' sözünü hatırlatıp, değerlendirmesini sorması üzerine Bozdağ, "82. Anayasası'na 'hayır' dedi mi, demedi mi bilemiyorum. Beyan esastır. Kendisi öyle diyorsa, ona itibar etmemiz lazımdır. Ama bugün söylediği ile o gün yaptığı tam çelişiyor. Yani o gün 82 Anayasası'na 'hayır' dediğiyse sayın Kılıçdaroğlu, bugün 82 Anayasası'nda en köklü değişikliği yapan bu reforma, Anayasa değişikliğine neden Hayır diyor. Evet demesi lazım. Çünkü şu anda 'Hayır' demek, 82. Anayasası'nın değişmesine direnmektir. 82 Anayasası'na engel olmaktır. O zaman 'hayır' diyen Kılıçdaroğlu, bugün bütün parti teşkilatları ile gecesini, gündüzü katarak 82 darbe Anayasası'na değişmesin, değiştirilmesin, aman darbecilerin yerinde dursun diye mücadele ediyor. Bu büyük bir çelişkidir. Bu, bir akıl tutulmasıdır. Sayın Kılıçdaroğlu 'hayır’ını izah ederken, 82 Anayasası'na 'hayır' diyen irade, 82 Anayasası'nın noktasına, virgülüne kadar değiştirilmesin diye mücadele ediyor. Bu samimiyetsiz bir yaklaşımdır" dedi.


Kaynak / Editör: Halit Yılmaz Okunma 682

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


SiyasetHaberleri

Bozdağ: Baykal'ın Almanya Programını İptal Etmesi Takdire Şayan Bir Tutum
Sorgun Ülkü Ocaklarında Devir-Teslim Töreni Gerçekleştirildi
Bozdağ: Kaçan Darbeciler Mutlaka Hesap Verecekler
Bozdağ: Kılıçdaroğlu Türk Milletinden Özür Dilemeli
Kılıçdaroğlu: Dileğimiz, kardeşçe barış içinde yaşanan bir Türkiye
Bakan Bozdağ: Türkiye Hesapları Bozdu, Hendekleri Kazanların Başına Geçirdi
Yozgat’a 13 Tesisle Toplam 168 Milyon Lira Yatırım
Bozdağ, Kayseri’deki Terör Saldırısını Kınadı

Diğer Haberler

Uyuşturucu Operasyonu: 3 Kişi Tutuklandı
“Rakka’daki bu fotoğraf ABD’in bu gününe kadar söylediklerini tekzip etmektedir”
Saraykent Termale Kavuşuyor
Ligde Heyecan artıyor
Gazetemiz 13 yaşında
Hakkari'deki şehit ateşi Yozgat'a düştü
Eğitim kalitesi artacak
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Sorgun'da coşkuyla kutlandı
E-Gazete (Gerçek Haber Gazetesi)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

Hamdi Temel

Hamdi_Temel Dikkat çekiciliğin tılsımıdır sarı renk!

18.01.2018 08:20:41

Köşe yazılarımı takip edenler bazen “renklerin di..

Ali Demirdağ

Ali_Demirdağ Diyanetle neden bu kadar uğraşıyorlar?

10.01.2018 11:27:42

“Ey İman edenler! İçki, kumar, putlar ve kısmet..

Salih Arslan

Salih_Arslan Seyit Onbaşı Ve Vefa

31.03.2017 10:21:49

Sizlere iki resimden bahsetmek istiyorum. Bundan sekiz-on yı..

Murat Ersal

Murat_Ersal Tekrarlı cümlelerimiz

16.06.2016 12:43:40

Tuhaflıklar bulunan cümlelerin kullanımındaki ça..

Halit Yılmaz

Halit_Yılmaz Nereden Nerelere

23.04.2012 17:46:01

Uzun yıllar profesyonel liglerde mücadele eden Yozgat&r..
Taraftarlardan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kaygusuz’a ziyaretGENÇ Sorgunlular Taraftar Derneği Başkanı Seyit Küçü..
En Çok Okunanlar
Kayaalp’ten şampiyonluk sözü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milli güreşçi Rıza Kay.. Yozgat’ta bulunan kamu kurumlarında görevden uzaklaştırılanların.. Yetim Şule’nin İnanılmaz Azmi Sorgun’da ikamet eden 18 yaşındaki yetim Şule Göçmen, der.. Sorgun'da FETÖ Operasyonu: 6 kişi tutuklandı Yozgat ve İlçelerinde FETÖ Örgütüne yönelik..

16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan Anayasa değişikliği ve Başkanlık sistemi referandum oylamasında tercihini ne olarak kullanacaksın?


Anketler
   Evet14 Kişi (% 63 )
   Hayır8 Kişi (% 36 )
   Fikrim Yok0 Kişi (% 0 )
   Hiçbiri0 Kişi (% 0 )

Toplam 22 Kişi


Namaz Vakitleri
Şehir
(Yozgat)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2107:5012:5915:3217:5619:18

Hava Durumu
Şehir
(Yozgat)
Bugün
1°°C - 5°°C
Çarşamba
0°°C - 1°°C
Cuma
-4°°C - -2°°C
Pazar
-8°°C - -6°°C

Günün Sözü


Katı taş olsan, mermer kesilsen bile bir gönül sahibine ulaştın mı inci olursun."


(MEVLANA (R.A))


Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 1,02