Bugün - 18 Ocak 2018 PerşembeKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.pngimages/habersistemi_08.png
 
Yozgat   4°°C
 
Demirel “Gazeteciler önemli bir mesleği icra etmektedir”Yozgat Makine Mühendisler Odası Başkanı Tahir Demirel, 10 Ocak Ç..
İşadamları Zirvesi Meyvesini Vermeye Başladı

Yozgat’ın yatırım potansiyeli ve fırsatlarının tanıtıldığı işadamları zirvesi ve sonrasında yurt içinde ve yurt dışında yaşayan iş adamlarına yapılan ziyaretler meyvesini vermeye başladı.

Gündem Haberi - 29 Aralık 2017 Cuma

(10:57)

Yozgat’ın yatırım potansiyeli ve fırsatlarının tanıtıldığı işadamları zirvesi ve sonrasında yurt içinde ve yurt dışında yaşayan iş adamlarına yapılan ziyaretler meyvesini vermeye başladı. Yozgat Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Vali Kemal Yurtnaç’ın işadamlarına Yozgat’a yatırım yapması konusunda yaptığı açık davete Dönsa Tekstil olumlu cevap verdi. İstanbul’da dev tesislerde çorap üretimi yapan ve kendi alanında Türkiye’de ilk 10 firma arasında gösterilen Dönsa Tekstil ikinci fabrikasını Yozgat Organize Sanayi Bölgesine kurma kararı aldı. Yatırım için Yozgat’a gelen firma ortaklarından Mahmut Babayiğit ve Erol Güzelocak’ı Vali Kemal Yurtnaç arsa tahsis sözleşmesini imzalamak üzere makamında kabul etti.

        İmzanın ardından Vali Yurtnaç dev yatırımı yapmak için Yozgat’ı seçen fabrika ortaklarına teşekkür etti. 20 bin metre kare arsa üzerinde 10 bin metre kare kapalı alan yapmayı amaçlayan firma Yozgat’ta ürettiği çorapları başta Avrupa olmak üzere dünyanın dört bir köşesine ihraç edecek.  Hafriyat çalışmalarını 2018 yılına girmeden bitirmeyi hedefleyen firma Nisan ayı ile birlikte üretime başlayacak. İlk etapta 300 kişiye istihdam sağlayacak olan firma ilerleyen yıllarda kapasiteyi artırarak 700 kişiye istihdam sağlamayı amaçlıyor.

HAFRİYAT ÇALIŞMALARI AY SONUNA TAMAM

Firma ortaklarından Mahmut Babayiğit Yozgat’a yatırım yapmaları konusunda Vali Kemal Yurtnaç’ın talimatı ile oluşturulan girişimci heyetinin etkili olduğunu söyledi. Yozgat Organize Sanayi Bölgesi’nin 5’inci bölge teşviklerinden yararlanmak istediklerine değinen Babayiğit, “İstanbul’da üretime devam eden ve şuanda 300 kişinin çalıştığı bir tesisimiz var. Sürekli kendimizi geliştirmeye ve yenilemeye yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Fabrikamızı büyütme, bu alanda daha fazla söz sahibi olma düşüncemiz vardı. Ancak mevcut yerdeki arsa pahalılığı önümüzde büyük bir engeldi. Bir gün ziyaretimize Yozgat’tan bir heyet geldi. Bize Yozgat’ın fırsat ve avantajlarını anlatarak yatırım için elverişli bir zemin olduğunu söylediler. Yatırımcı işadamları ile bu kadar ilgili ve illerine yatırım yapılması noktasında istekli olmaları bize doğru kararı almamız noktasında yardımcı oldu. Bizde fabrikamızı büyütme, yeni yatırımlar yapma planlarımızdan kendilerine bahsettik. Bizleri Yozgat’a davet ettiler. Yozgat Valimiz Sayın Kemal Yurtnaç’ın destekleri ile bugün Yozgat Organize Sanayi Bölgesinden 20 bin metre kare arsa aldık. Hafriyat çalışmalarımız yıl bitmeden bitecek ve 4’üncü ayda inşallah fabrikamızda üretim başlayacak. Bizlere bu fırsatları sununa Yozgat Valimize ve Yozgat Organize Sanayi Bölgesi yöneticilerine teşekkür ediyorum. Yeni fabrikamızı Yozgat’ta Yozgatlılar ile birlikte kurup, birlikte büyüteceğiz” diye konuştu.

         YOZGAT ÇORAPTA MODANIN BAŞKENTİ OLACAK

 Firma ortaklarından Erol Güzelocak ise, “1987 yılında Dönsa Çorap İmalat Şirketi olarak çorap sektörüne ilk adımını atan şirketimiz 2001 yılında bünyesine, Vasi Tekstil firmasını da dahil ederek kısa sürede yapmış olduğu ihracatıyla kendini kabul ettirmiş ve şuan Türkiye'nin en seçkin ihracatçıların arasına girmiştir. Yaklaşık 10 bin metre kare alanda faaliyet gösteren fabrikamız tam donanımlı kapasite ve son teknoloji ile en iyi hizmeti vermektedir. Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın her yerinde yapmış olduğumuz çoraplar giyilmektedir. Ar-ge çalışmalarına büyük önem vermekteyiz. Üretimlerimizin tasarımlarının tamamı kendimize aittir. Moda merkezleri oluşturduk ve çorap modasını biz belirliyoruz. Yozgat’a kuracağımız tesisimiz modanın merkezi olacak. Dünya çorap üretiminde ülkemiz Çin’in ardından ikinci sırada yer alıyor. Bizde ülkemizde ilk on firma arasındayız” şeklinde konuştu.

         ALMAN LİGİ ÇORAPLARI YOZGAT’TAN

         Güzelocak açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “İhracat rakamlarına göre ülkemizde çorap sektöründe 10’uncu sırada yer alıyoruz. Kendi markamızın yanında dünyanın tanınmış markaları için çoraplar yapıyoruz. Alman ligi ile anlaşmalarımız var. Yozgat’a kuracağımız tesisimizde üretilen çoraplar Alman ligi futbolcuları dahil birçok ligde futbolcular tarafından giyilecek. Her kesime hitap eden, her model çoraplar Yozgatlı işçilerimizin ellerinden çıkacak. Yozgat’tan dünyanın her yerine çorap ihracatı yapılacak” ifadelerini kullandı.

         YOZGAT’TA EKONOMİK HAREKETLİLİK ARTTI

        Vali Kemal Yurtnaç’ın ise, firma yetkililerine yatırım için Yozgat Organize Sanayi Bölgesini seçtiklerinden dolayı teşekkür etti.

         Yozgat’a yatırımcı çekmek, istihdamı artırmak için çaba gösterdiklerini belirten Vali Yurtnaç, “Yozgat’ta istihdamı artırmak ve yatırımcıları ilimize çekmek adına iki defa iş adamları zirvesi düzenledik. Birincisinde Yozgat dışında yaşayan, ikincisinde ise yurt dışında yaşayan Yozgatlı iş adamlarımızı ilimize davet ettik. Yozgat’ın potansiyelini, yatırım desteklerini, devletimizin ve hükümetimizin vermiş olduğu teşvikleri iş adamlarımıza anlattık. Toplantıların ardından boş durmadık ve iş adamlarımızı ziyaret ederek faaliyetlerini yerinde gördük. Görüşmelerde bulunduğumuz ve işadamları zirvesine katılan çeşitli firma yetkilileri ilimize gelerek OSB’de incelemede bulundular. Yatırımlarının bir kısmını ilimize yapmayı düşünüyorlar. İlk somut adımı ise bugün arsa tahsis sözleşmesi imzaladığımız Dönsa Tekstil attı. Yozgat’ın istihdamına katkıda bulunacaklar. Yozgat orta vadede çok hareketli bir il olacaktır. Tüm gayretimiz bu yönde. Hedeflerimiz doğrultusunda inşallah Yozgat’ta çalışma gayretinde olan işçiler için iş alanlarının açılmasına gayret ediyoruz. Yine OSB de faaliyetlerine devam eden Garanti Giyim yeni yatırım kararı aldı ve ek 300 kişiye istihdam sağlayacak. Burada Yozgatlıların çeşitli eğitimler alıp, yeni iş alanlarında organizede çalışmaya niyetli olmaları gerekiyor” diye konuştu.


Kaynak / Editör: Okunma 333

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GündemHaberleri

Yatırımlara Yerinde İnceleme
7’den 77’ye Sokaklara Döküldük
Yozgat’ta işhanı yandı: İşhanı üzerindeki 67 konut boşaltıldı
Milli Güreşçimiz Rıza Kayaalp’in Acı Günü
Sokak köpeklerine yiyecek verildi
Öğretmen olarak atandığı Ağrı'ya giderken kazada hayatı kaybetti
Ödüller Sahiplerini Buldu
Yatırımlara Yerinde İnceleme

Diğer Haberler

Başkan Şimşek Başarılı Sporcuları Ödüllendirdi
7 Eski Emniyet Mensubu Tutuklandı
Sorgun’da Fidan Satışları Başladı
Jandarmanın havadaki gözü ‘drone’
Yozgat’ta 2 bin 250 paket kaçak sigara ele geçirildi
Yozgat’ta Güvenli Okul Merkezi İle Güvenli Eğitim Projesi
Traktör Şarampole Yuvarlandı: 1 Ölü, 1 Yaralı
Hesabına yanlış yatan 100 bin lirayı sahibine iade etti
E-Gazete (Gerçek Haber Gazetesi)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

Ali Demirdağ

Ali_Demirdağ Diyanetle neden bu kadar uğraşıyorlar?

10.01.2018 11:27:42

“Ey İman edenler! İçki, kumar, putlar ve kısmet..

Hamdi Temel

Hamdi_Temel Felakete hep beraber sürükleniyoruz haberiniz olsun!

10.01.2018 11:26:17

Geçen gün İzmir Ödemiş Kaymakçı &cce..

Salih Arslan

Salih_Arslan Seyit Onbaşı Ve Vefa

31.03.2017 10:21:49

Sizlere iki resimden bahsetmek istiyorum. Bundan sekiz-on yı..

Murat Ersal

Murat_Ersal Tekrarlı cümlelerimiz

16.06.2016 12:43:40

Tuhaflıklar bulunan cümlelerin kullanımındaki ça..

Halit Yılmaz

Halit_Yılmaz Nereden Nerelere

23.04.2012 17:46:01

Uzun yıllar profesyonel liglerde mücadele eden Yozgat&r..
10 Ocak Çalışan Gazeteciler GünüMilliyetçi Hareket Partisi Sorgun İlçe Başkanı Yusuf Kut..
En Çok Okunanlar
Sorgun Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına Erdal Kaygısuz seçildi Sorgun Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına Erdal Kaygısuz seçild.. Yozgat’ta bulunan kamu kurumlarında görevden uzaklaştırılanların.. Yetim Şule’nin İnanılmaz Azmi Sorgun’da ikamet eden 18 yaşındaki yetim Şule Göçmen, der.. Sorgun'da FETÖ Operasyonu: 6 kişi tutuklandı Yozgat ve İlçelerinde FETÖ Örgütüne yönelik..

16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan Anayasa değişikliği ve Başkanlık sistemi referandum oylamasında tercihini ne olarak kullanacaksın?


Anketler
   Evet14 Kişi (% 63 )
   Hayır8 Kişi (% 36 )
   Fikrim Yok0 Kişi (% 0 )
   Hiçbiri0 Kişi (% 0 )

Toplam 22 Kişi


Namaz Vakitleri
Şehir
(Yozgat)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2307:5212:5815:2817:5219:14

Hava Durumu
Şehir
(Yozgat)
Bugün
0°°C - 4°°C
Cuma
1°°C - 7°°C
Pazar
-3°°C - -1°°C
Salı
-8°°C - 2°°C

Günün Sözü


İnsanlara akılları ölçüsünde söz söyleyiniz.


(Hz. Muhammed)


Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,94